27 Kasım 2014 - 06:20 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
KATEGORİLER
Van'da Neler Oluyor?
Fotoğraflarla Van
Bak Ne Oldu
Haber
Günün Fotoğrafları
Hayvanlar Alemi
Doğa Fotoğrafları
Sınırsız Yaratıcılık
Kültür & Sanat
Spor
Yaşam
Magazin
Otomobil
Güldüren Fotoğraflar
Bilim & Teknoloji
Dizi
Ünlüler
Motosiklet
Moda
Özel Günler
Sizden Gelenler
Ana Sayfa  > Foto Galeri > Haber
 
Sağlık Çalışanlarından ''SABİM'' Hattına Tepki
 
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Prof. Dr. Dursun Odabaş Tıp Merkezi önü
Van-Hakkari Tabipler Odası üyeleri tarafından, İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Melike Erdem’in, bir hasta yakını tarafından şikayet edilmesi ve hakkında açılan soruşturma nedeniyle intihar ettiği ileri sürülerek yaşanan durumu protesto edildi. Dr. Melike Erdem için YYÜ Prof. Dr. Dursun Odabaş Tıp Merkezi önünde toplanan sağlıkçılar, ‘Alo 184 SABİM’ hattının kapatılmasını istediler. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Van-Hakkari Tabipler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Kotan, İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Asistanı Dr. Melike Erdem’in 30 Kasım 2012 günü ’de Sağlık Bakanlığı’nın ‘Alo 184 SABİM’ hattına yapılan bir şikayet ile ilgili savunmasını verdikten sonra çalıştığı hastanenin 6. katından atlayarak intihar ettiğini ileri sürdü. Kotan, “Öncelikle belirtelim ki; değişik ortamlarda ifade edilen, hayatını kaybeden meslektaşımızın ‘psikolojik sorunları olduğu’ yolundaki iddialar tamamen mesnetsizdir. Herkesin; Dr. Melike Erdem’in ailesinin, çalışma arkadaşlarının ve sağlık çalışanlarının acılarına hürmet göstermesini bekliyoruz. Gerçeğin nasıl olduğunu onu tanıyanlar, birlikte çalıştığı arkadaşları anlatıyor. Sağlık Bakanlığı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde maruz kaldığı baskılardan ve mobingden kaçıp kurtulmak için gelmiş. Adalet ve vicdan duygusuna sahip, alçak gönüllü, ön yargısız, maskesiz, yardımsever, ailesine düşkün, geleneksel değerlere bağlı, çalışkan, yaşam coşkusu ile dolu pırıl pırıl genç bir insan” dedi.
Dr. Melike Erdem’in ölümüyle ilgili delilleri karartmasına asla izin vermeyeceklerini ifade eden Kotan, “Kendisi de performansa göre çalıştırılan ‘Alo 184-SABİM’ hattı Başbakan ve Bakan başta olmak üzere yöneticilerin sağlık çalışanlarına karşı kullandıkları kışkırtıcı üslup nedeni ile sağlık çalışanlarının sorumlu olmadıkları olaylardan dolayı şikayet edildikleri bir yapıdır. Bu haliyle ‘Alo 184-SABİM’ hattının hasta hakları ile ilgisi yoktur, ‘Sağlık çalışanları kıyım hattı’ dır. Hekimleri, sağlık çalışanlarını hastalara kırdıran ‘Alo 184-SABİM Sağlıkçı Taciz Hattı’nın kapatılması için de bütün sağlık kurumlarında protesto eylemi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
Açıklama sonrası sağlık çalışanları, Alo 184 SABİM hattını alkışlarla protesto ettikten sonra sessiz bir şekilde dağıldılar.
FaceBook ta paylaş
DİĞER GALERİLER
Tüyler Ürpertici
Bombanın Ucundaki Hayatlar
Eşekler Donarak Öldü!!!
Van'da Sonbahar
Sanal Alemin Garipleri
Pasta Olduklarına İnanamayacaksınız!
Rüya Değil Gerçek
Ferrari ve BMW'yi Buluşturan Teknoloji
Mangal Sarayı Van
Eski Van Şehri Gün Yüzüne Çıkarılıyor
Bostaniçi Belediyesi’nden Seramik Kursu
Van'daki Trabzonluların Buluşma Günü
 
 
 
vandaneleroluyor.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz

VAN HABER

VAN

VAN GÜNDEM